Hlavní stránka Nabídka Schémata Software Diskuze Kontakt English
Archiv diskuzí od roku 2005

Konstrukce FM vysílačů

Zpět na seznam diskuzí


Anthony, 2. listopadu 2010, 20:51, 89.102.152.xxx
Vysílač 1W - Reagovat

Neměl by v tom být znatelný rozdíl.
SlausekMT, 3. listopadu 2010, 12:24, 89.176.109.xxx
Zesilovač 446Mhz - Reagovat

Scháním schéma nebo návod na konstrukci zesilovače pro pásmo 70cm 430-460 Mhz vstup by byl cca 0,5w a výstup aby byl aspon 2w klidně víc ;-) moje pokusy o návrh skončili tak že nefungovali...
SlausekMT, 3. listopadu 2010, 15:30, 89.176.109.xxx
Re: Zesilovač 446Mhz - Reagovat

jinak psat muzete na mail JOslejsek@seznam.cz
Karlík, 3. listopadu 2010, 16:48, 77.48.44.xxx
Vysílač 1W - Reagovat

Pro Anthony, velice děkuji za odpověď, zdraví Karlík.
Anthony, 3. listopadu 2010, 17:38, 89.102.152.xxx
Re: Re: Zesilovač 446Mhz - Reagovat

Kup to hotovy (napr UVD-1P) za 1900,- Bude to slapat lip nez tve (i me) pokusy. Pokud vsak chces studovat, pochopit atd.. zacni s koncakama z mobilu nebo se zesilovacema do STA. Princip je stejny...
SlausekMT, 4. listopadu 2010, 19:15, 89.176.109.xxx
Re: Re: Re: Zesilovač 446Mhz - Reagovat

takto nejde o to to koupit to muzu vzdycky jsem na CVUT a mam moznost laboratori kde jsou na to i pristroje hoši to je parada mit spektralni analizator a hodit na to antenu ...
Anthony, 5. listopadu 2010, 00:13, 89.102.152.xxx
Re: Re: Re: Re: Zesilovač 446Mhz - Reagovat

Tak to se omlouvam, ja jsem to pochopil ze chces tunit PMRko (to ty udaje 70cm a 0,5W). Mimochodem co delas na CVUT kdyz si s timhle neporadis? Neber to osobne, ale musim si rejpnout ;-) Nicmene rozeber zesilovac pro STA, uprav hodonoty RLC a musi to slapat. Dobry je napr od BTI Bremy ktery jde linearne od 55 do 900MHz (zkousel uz jste nekdo pustit do vstupu kabelovku a na vystup dat antenu? Chodi to jako slak na 100m :-D )anebo konec vykuchany z Nokie720 (NMTcko).
Honza, 5. listopadu 2010, 09:06, [admin]
Re: Re: Re: Re: Re: Zesilovač 446Mhz - Reagovat

No tak to si rejpnu taky, ale ať si to nikdo nebere osobně, je to prostě jen zkušenost. Je poměrně časté, že z univerzit, a to nejen z ČR, přichází požadavky na sestavení např. toho, co je na těchto stránkách. A tak se ptám, na co ty školy teda jsou??? A kam to dospěje, až SESR zavede do praxe sociálně-inženýrský projekt, podle kterého má mít formálně VŠ vzdělání 40 % populace? Dnes školy ždímou veřejný rozpočet, nakupují předražené vybavení, které tam pak leží ladem, protože s tím nikdo neumí dělat nebo ho k tomu nepustí. Ale na dnech otevřených dveří to vypadá hezky. Z těch škol pak vylezou i tací, co napájecí zdroj nazvou osciloskopem (nekecám!). Někteří docenti vykládají 20 let to samé, přestože doba se změnila, místo vzdělávání jen pijou kafe, hulí cigára a v nudě otravují mladší generaci, která za výuku bere polovic, ale maká od rána do noci. Z těch škol je třeba polovinu "vyučujících" vyházet, protože to mají jen jako zašívárnu a soukromý kšeft, a situace, kdy školy budou dostávat hromady peněz na vzdělávání masy nevzdělatelných, jim samozřejmě vyhovuje. No to jsme ale odbočili... :)
Karlík, 7. listopadu 2010, 14:45, 77.48.44.xxx
Vysílač 1W - Reagovat

Dobrý den, stavím přenosný FM vysílač 1W. Když se dívám na fotogalerii vysílačů, vidím na levé straně některých fotek malý elektrolyt, který je na místě, kde je uveden v osazovacím schematu rezistor R17-10k. Za ním je pak ker. kondenzátor C5-100n.Na fotce přenos. vysílače 1W je to vidět.Při pohledu shora je uprostřed za dvojicí potenciometrů. Ve schematech 1W a ani 3W takový elyt není zapojen.Může mi někdo prosím ,kdo to stavěl poradit, k čemu tam elyt je,hodnotu a jak je zapojen? Předem moc děkuji za odpověď.Zdraví Karlík.
Honza, 7. listopadu 2010, 16:43, [admin]
Re: Vysílač 1W - Reagovat

Při nesouladu fotky se schématem vždy platí to, co je na schématu. Fotka je většinou z prototypu, na kterém se zjistily určité problémy, oprava se zanesla do schématu, ale zařízení už se znovu nefotilo. Tak je to vlastně skoro u všeho :)
Karlík, 8. listopadu 2010, 11:31, 77.48.44.xxx
Vysílač 1W - Reagovat

Dobrý den, Pane Honzo, moc děkuji za odpověď, která mě velice pomohla. Zdraví Karlík.
Disney, 8. listopadu 2010, 18:03, 90.180.217.xxx
Re: Re: Re: Re: Re: Re: Zesilovač 446Mhz - Reagovat

Honzo, zase tak bych to nezobecňoval. Zajisté se najdou průmyslovkaři co umí mnoho věcí z oboru lépe než promovaní inženýři :) Nicméně takoví nejsou všichni. Já osobně také studuji na VŠ techniku a také nejsem celkem spokojen se vším, ale to nebude nikdy nikdo. Víš jde také o to, že pak ti řekněme "méně nadaní", kterých zas tak málo není, řeknou, že je to moc těžké a třeba jdou jinam, kde to je snažší. A školy, protože chtějí mít studenty, tak se holt musí "tomu přizpůsobit". Sám s tím nesouhlasím ale do určité míry to chápu.
Mimochodem, to co se naučí na škole, je většinou teorie. Aby někdo uměl například udělat kvalitní koncák na 70cm, to chce více než jenom teorii ze školy. Chce to zkušenosti, a to bohužel už není příliš v kompetenci školy. Pokud se něco prakticky realizuje, tak jsou to téměř jenom bakalářské a diplomové práce, no to si student osahá třeba matlab, pspice, ansoft designer, apod. realizuje vzorek a třeba se to povede a pokud ho to baví, pak to může studovat dále a může se stát odborníkem v dané oblasti a třeba za 2 roky vydělávat v Neměcku 100 tisíc měsíčně.
Ale nikdo neví vše. Ani ti profesoři, každý má svůj obor který umí perfektně protože se tomu věnuje mnoho let. Pak jsou takové úsměvné scény, kdy profesor vyučující antény má problém na přednášce s klopovým mikrofonem ... :) apod. Ale není se čemu divit, když denno denně dělá na svém úzce zaměřeném výzkumu a to ostatní už pozapoměl ...
Je to možná divné ale je to tak.
SlausekMT, 15. listopadu 2010, 10:35, 89.176.109.xxx
Re: Re: Re: Re: Re: Re: Zesilovač 446Mhz - Reagovat

mas pravdu pac ve skole te knicemu nepustej ale je fakt ze na stredni mne skoro pujcili osciloskop za sto tacu domu :D tam to bylo fajn a sel jsem na CVUT pac jsem si myslel ze to bude parada ale misto toho jen matika a programovani v jave uplne na h.. mam 100chuti se na to vybodnout... jako a pak delej neco v domacich podminkach kdyz tu mam blbej osciloskop do 50 nebo 20Mhz čitač do 1Ghz a pouze s presnosti na jednu desetinu pak nejaky multaky a programatory picek a podomacku na AVR atd.. s tim nic nenadelas max NF nebo VF do vlnove delky 2m pak uz to nemam jak merit nic jinak mne nebavi delat neco co nekdo nakreslil a posal to je vonicem to umi i sikula par letej ale bavi mne vymyslet neco navrhovat konstruovat to je pak zabavny a ma clovek z toho radost kdyz teorii kterou nejak spocital funguje i po praktickem sestaveni....
Karlík, 1. prosince 2010, 17:10, 77.48.44.xxx
PLL s Led displejem ovládaná tlačítky Hrabosh - Reagovat

Dobrý den, při zapojování PLL s Led s displejem ovl. tlačítky "Hrabosh" na vysílač 3W jsem narazil na takový malý problém .U obvodu PIC 16F84 se nově osadí místo R7 a C12 / pin 15 a 16 / krystal 4MHz, to jsem pochopil, na pin 17 a 18 se místo R6 a D1 připájí 2 odpory R2 a R3 10k. Autor píše: Na tyto odpory se pak připojí draty k desce s tlačítky. Na schematu jsou ale tyto odpory spojené a připojené na GND. Je deska s tlačítky připojená PŘED odpory přímo k pinům 17 a 18 a konce odporů jsou potom uzeměné tak jak je to na schematu? A nebo je deska s tlačítky propojena PŘES odpory R2 a R3 /10k/ přímo na piny 17 a 18? Možná je schema v pořádku, ale nedá mi to, abych se tady někoho nezeptal. Moc prosím o radu. Děkuje Karlík.
Anthony, 2. prosince 2010, 09:58, 89.102.152.xxx
Re: PLL s Led displejem ovládaná tlačítky Hrabosh - Reagovat

Podívej se na schéma konstrukce all-in-one, je tam vidět jak prodrátovat SAA1057 a 16F84.
Karlík, 2. prosince 2010, 11:18, 77.48.44.xxx
Re: Re: PLL s Led displejem ovládaná tlačítky Hrabosh - Reagovat

Dobrý den, díky za odpověď, ale já bych potřeboval vědět, jak prodrátovat PIC 16F84 s PLL s LED displejem /Rozšíření původní PLL o LED displej a ovládání tlačítky/. Jedná se mi hlavně o zapojení rezistorů R2 a R3 10k s pinů 17 a 18 u PIC 16F84 na desku s tlačítky. Je to propojeno přímo přes rezistory R2 a R3 a nebo přívody od desky s tlačítky jsou připojeny přímo na piny 17 a 18 a konce rezistorů jsou uzeměny na GND tak, jak je to na schematu? Děkuje Karlík.
cilek, 3. prosince 2010, 10:54, 85.70.113.xxx
Re: Re: Re: PLL s Led displejem ovládaná tlačítky Hrabosh - Reagovat

Ve schématu je to správně, zkrátka jenom připojíš kablíky pro tlačítka. Odpory stále propojují vstupy 17 a 18 se zemí, aby při nesepnutých tlačítkách byla jasně definovaná logická nula.
Karlík, 4. prosince 2010, 15:29, 77.48.44.xxx
Re: Re: Re: Re: PLL s Led displejem ovládaná tlačítky Hrabosh - Reagovat

Dobrý den, moc děkuji za odpověď. To je to, co jsem potřeboval, nebyl jsem si jistý a jak se říká " líná huba hotové neštěstí", ještě jednou dík ,přeji hezký den a krásné svátky. Karlík
Marek, 10. prosince 2010, 07:50, 87.244.226.xxx
5W FM vysílač all-in-one - Reagovat

Zdravim nemam vybavenie na vyrobu dosky. Nepredava to niekto?
Karlík, 12. prosince 2010, 09:56, 77.48.44.xxx
Vysílač 1W - Reagovat

Dobrý den,
při napájení tohoto vysílače z autobaterie se může pohybovat napětí až do cca 14V, je vhodné předřadit stabilizátor 12V? Ono sice poklesne napájecí napětí a asi to bude mít vliv na výkon. Nebo to napájet přímo ? Co myslíte? Za odpověď děkuje Karlík.
Honza, 12. prosince 2010, 10:38, [admin]
Re: Vysílač 1W - Reagovat

Hoď tam do série jednu dvě křemíkové diody, ty srazí napětí každá o 0.7 V a zároveň budou jako ochrana před přepólováním. Vysílač přežije i 16 V, jde jen o to, aby se moc nehřál koncový tranzistor (při >90 stupních Celsia nutno zeslabit buzení) a aby to nejelo bez antény.
Karlík, 12. prosince 2010, 10:48, 77.48.44.xxx
Vysílač 1W - Reagovat

Ladící napětí u vysílače 1W se má pohybovat od 4-9V, já jsem naměřil 2,2 až 4,5V. Když jsem stáhnul cívku L1 k sobě ,bylo tam 2,2 až 8,33V ,ale zase jsem vysílač rozladil. Pomohlo by přidat cívce 1závit jak píše autor? Díky za odpověď, Karlík.
Honza, 12. prosince 2010, 11:09, [admin]
Re: Vysílač 1W - Reagovat

Nalaď nejvyšší frekvenci pomocí PLL, pak nastav cívku tak, aby ladicí napětí bylo těch cca 9 V. Toť vše, pak by to mělo ladit v celém pásmu.
Karlík, 12. prosince 2010, 11:12, 77.48.44.xxx
Vysílač 1W - Reagovat

Pane Honzo, moc děkuji za rady a přeji hezký den, Karlík.
Karlík, 12. prosince 2010, 14:45, 77.48.44.xxx
Vysílač 1W - Reagovat

Dobrý den, Při frekvenci 108,0MHz jsem cívkou L1 docílil napětí 9,03V ale při frekvenci vys. 82,5 MHz jen 2,33V. Bohužel nemůžu naladit vysílač s přijímačem. Zátěž místo antény svítí to zn. že vysílá . Přidal jsem na cívku L1 1závit. Zajímavé je, že při ladícím napětí 2,2 až 4,5V jsem vysílač a přijimač na malou vzdálenost a zátěž místo antény bez problému naladil. Díky za odpověď, Karlík
Honza, 12. prosince 2010, 15:28, [admin]
Re: Vysílač 1W - Reagovat

Oscilátor není navržen tak, aby šel přeladit v celém rozsahu 82.5 - 108.0 MHz. Od začátku FM pásma, tedy od 87.5 MHz, by to však mělo jít.
S ohledem na stabilitu a potlačení šumu a rušení je účelné navrhovat oscilátor pro vysílání tak, aby rozdíl ladicího napětí na obou koncích pásma byl co největší a aby rozsah přeladění nepřekračoval reálné potřeby.
S přijímačem nelze být hned u vysílače, pak chytá i frekvence, které neexistují, je nutné odstoupit aspoň několik metrů.
Karlík, 12. prosince 2010, 15:37, 77.48.44.xxx
Re: Re: Vysílač 1W - Reagovat

Pane Honzo, děkuji moc za rady, které mi hodně pomáhají. Budu si s tím hrát a potom se ozvu, zkusím i foto vysílače. Ještě jednou díky , Karlík.
Marek, 13. prosince 2010, 11:23, 87.244.226.xxx
5W FM vysílač all-in-one - Reagovat

Zdravim Vas, velmi rad by som skonstruoval tento vysielac. Ale nemam vhodne naradie na vyrobu DPS...Preto sa chcem spytat ci sa nepredava.Dakujem
Opteron, 14. prosince 2010, 11:58, 81.19.5.xxx
Re: 5W FM vysílač all-in-one - Reagovat

Tady:
http://pira.cz/nabidka/
si můžeš plošňák objednat
Honza, 14. prosince 2010, 13:30, [admin]
Re: Re: 5W FM vysílač all-in-one - Reagovat

Ale pozor, to se týká jen toho původního 5W vysílače.
Anthony, 14. prosince 2010, 15:05, 89.102.152.xxx
Re: Re: 5W FM vysílač all-in-one - Reagovat

Pokud by bylo vice zajemcu, mohu je nechat vyrobit. Cena vychazi cca 2300,- CZK s DPH za obe dve desky, oboustranne, prokovene a s nepajivou maskou od Matronu. Pocitejte s rozmerem A4. &T
Karlík, 23. prosince 2010, 14:15, 77.48.44.xxx
Re: Re: Re: Vysílač 1W - Reagovat

Dobrý den, tak jsem si pohrál s vysílačem 1W . Ladící napětí při fr. 107,9 MHz je 9,09V , při 87,5MHz 2,54V. Ladí mi to v celém pásmu asi tak do 20m. Možná na větší vzdálenost to bude horší, ale ještě jsem to nezkoušel,uvidíme. Jinak všem, kteří mi tu radili moc děkuji, přeji krásné vánoce a šťastný Nový rok. Karlík.
Už pokukuji po vysílači "all-in-one-.
Honza, 23. prosince 2010, 14:47, [admin]
Re: Re: Re: Re: Vysílač 1W - Reagovat

Ten vysílač chodí dobře minimálně do půl kilometru, pokud je k tomu připojena vyhovující anténa. Pokud se místo antény zapojí žárovička 6V/100mA (nebo něco podobného, kde U/I vychází blízko 50 ohmům), měla by jasně svítit, téměř bíle.
Karlík, 23. prosince 2010, 16:14, 77.48.44.xxx
Re: Re: Re: Re: Re: Vysílač 1W - Reagovat

Děkuji, Karlík.
Jirka 9, 3. ledna 2011, 20:30, 109.80.66.xxx
VKV štěnice - Reagovat

Čau.Rád dělám různý vysílače jako jsou štěnice. Jeden tranzistor jako oscilátor napájenej většinou v rozmezí 5 až 12V připojenej k anteně (vodič 30cm až 1m).Dosah to má asi 100m.Potřebuju vědět jestli na mě může přijít čtu.Bydlím na vesnici v pohraničí.
Anonym, 3. ledna 2011, 20:45, 193.86.1.xxx
Re: VKV štěnice - Reagovat

To je vzhledem k malému dosahu prakticky vyloučeno. A i kdyby, tak když z venčí nebude prokazatelně patrná vysílací anténa, když vysílání neutichne po vypnutí přívodu proudu (to ty mrchy už v minulosti párkrát dělali, aby zjistili, odkud to jde), mohou se akorát otočit a mazat zase pryč. Chceš-li mít jistotu, napájej z akumulátoru či UPS. V případě konfrontace se s nimi naprosto odmítni bavit, je to tvé právo. Ať si informace obstarají sami, proč jim to ulehčovat. Vše by bylo použito proti tobě. Stejně jako třeba v případě dopravního přestupku.
Jirka 9, 3. ledna 2011, 20:59, 109.80.66.xxx

Dík za odpověd.Eště se chci zeptat:ona existuje nějaká sít stanic ASMKS? Má čtu právo na domovní prohlídku?
Honza, 3. ledna 2011, 21:58, [admin]

ASMKS je monitorovací síť ČTÚ, hustota stanic je ale poměrně nízká, takže nějaké vysílání na vesnici nemůže v žádném případě zaznamenat. Navíc pásmu FM rozhlasu, narozdíl od jiných pásem, není věnována téměř žádná pozornost, toto pásmo je již tak zapráskané komerčními stanicemi (které často mnohonásobně překračují udávaný povolený výkon), že vysílání malého výkonu se zcela ztratí. Během přírodních jevů jako je inverze či výskyt sporadické vrstvy Es se FM pásmo běžně zaplní vzdálenými, často zahraničními stanicemi. To by jim to tam muselo houkat každou chvíli :)) Nevím, jestli má ČTÚ právo na domovní prohlídku, každopádně ty máš právo je nikam nepustit a oni nemají právo použít jakýkoli donucovací prostředek. Museli by mít svolení soudu a policejní doprovod, a soud nevydá povolení jen na základě toho, že si ČTÚ myslí, že zrovna z tvého domu vychází vysílání s dosahem 100 metrů. Jedině snad, že bys tam vysílal něco jako "státní aparát je banda zkorumpovaných komoušů" a dával tam na sebe telefonní číslo, to by u tebe byli cobydup :p
Anonym, 13. ledna 2011, 21:00, 213.81.191.xxx
konštrukcia FM vysielača - Reagovat

Kto by mi vedel kvalitne vyrobiť 5W FM vysílač all-in-one
Zaplatím jizsak@atlas.sk
Roman, 15. ledna 2011, 20:31, 77.104.210.xxx
Ohledně těch ČTÚ - Reagovat

No a když už jsme u těch návštěv ČTÚ
Bydlím ve společnym baráku (panelák) a dostal jsem nápad. Je u nás téměř nevyužitá půda, takže kdybych tam hodil Notebook vč. Vysílače a ČTU mě zaměřili, jak oni zjistí, že to tam provozuju zrovna já? Nebo by jen třeba zabavili věci, které bych tam měl a dál to neřešili?


Honza, 15. ledna 2011, 22:03, [admin]
Re: Ohledně těch ČTÚ - Reagovat

Věci by zabavili na 100 %. Pokud jde o společné prostory, asi by v první řadě kontaktovali majitele domu. Pokud nikdo v baráku nemá o tvých zálibách potuchy, pak by se těžko kdy přišlo na to, kdo to tam dal, vždyť to mohl být i někdo, kdo tam nebydlí. Pozor ale na to, že z notebooku se dá vyčíst všelicos, stejně tak je možné zjistit majitele telefonního čísla hlášeného ve vysílání (včetně veškerých předplacených karet, nebuďme naivní) nebo cíl datového toku internetového vysílání. Kam by až byli schopní zajít záleží na tom, jak moc by tvé vysílání bylo vyhodnoceno jako nebezpečné pro státní establishment.
Roman, 15. ledna 2011, 22:20, 77.104.210.xxx

Tohle sem nějak nedomyslel.
Telefonní číslo se v rádiu nezveřejnuje - facebook,web stránky .. to je vše :)

Ale pravda, že vysílám tzv. stream (shoutcast server) kterej pouštím do rádia - mé internetové rádio, které mi jede přes můj koupený server.

Myslím, že firma u které mam registrovanou doménu + server kde mam koupenej nesmí poskytnout mé bydliště 3 osobě, že ne?

Musel bych to opravdu pořešit.
Karlík, 27. ledna 2011, 10:29, 77.48.44.xxx
Re: Re: Re: Re: Re: Re: Vysílač 1W - Reagovat

Dobrý den, stavím si k vysílači 1W " Kompresor/limiter/clipper- stereo a kvalitní stereokodér uveřejněné na těchto stránkách. Zapojení by mělo být, jestli se nepletu v pořadí:zdroj signálu- limiter- stereokodér- vysílač. Jak mám k limiteru přimixovat vstup mikrofon, šlo by to jak je původní zapojení u 1W vysílače přes LM 386 a potenciometr R52 5k a odpor R54 22k ? Pokud ano, kam to připojit u limiteru stereo? A ještě ke kterému kanálu L nebo R? Pokud je to špatně, poraďte mi prosím, jak na to. Předem děkuje Karlík.
Honza, 27. ledna 2011, 20:38, [admin]
Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Vysílač 1W - Reagovat

Jde to sice nějak zbastlit, ale osobně bych to řešil pouze jedním jediným způsobem, a to zakoupením mixážního pultíku. Stačí nějaký úplně jednoduchý, nový se dá sehnat od cca 800 Kč, na eBay se sežene i něco lepšího. Věř, že to za těch pár stovek stojí. Příp. se na netu dá určitě najít schéma, ale když si to budeš chtít postavit, stejně to nebude levnější než to koupit hotové.
Karlík, 27. ledna 2011, 21:05, 77.48.44.xxx
Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Vysílač 1W - Reagovat

Pane Honzo, moc děkuji za radu. Také jsem o tom přemýšlel, ale chtěl jsem znát rady zkušenějších, díky, Karlík
Nic30, 30. ledna 2011, 00:07, 79.170.254.xxx
Re: Náhrada tranzistoru KSY34 - Reagovat

Prodám ti ho za pár korun ozvy jse na ICQ 381096064. nebo email nic30@seznam.cz
Nabídka platí pro všechny.

Nic30, 30. ledna 2011, 00:12, 79.170.254.xxx
Re: Náhrada tranzistoru KSY34 - Reagovat

Prodám ti ho za pár korun ozvy jse na ICQ 381096064. nebo email nic30@seznam.cz
Nabídka platí pro všechny.

om5adx, 5. června 2011, 23:34, 87.197.141.xxx
Prerabka FM vysilace 5W pre VHF pasmo - Reagovat

Ahojte, neviete niekto poradit, bolo by mozne prerobit konstrukci 5w vysilace tak aby pracoval v pasmu 144-146mhz.
potreboval by som udelat nejake zelezo na maly vysilac.
info poprosim na om5adx@azet.sk
diki za radu.
Peter

Jan, 6. června 2011, 08:27, 90.181.1.xxx
Re: Prerabka FM vysilace 5W pre VHF pasmo - Reagovat

S obvodem TSA5511 neuděláš potřebný krok ladění (nejmenší krok je 50 kHz s krystalem 3.2 MHz). Ostatní by snad nebyl takový problém, přepíšeš konstanty na začátku asm souboru, zkompiluješ, nahraješ do PICu, vhodně upravíš součástky oscilátoru a výstupního filtru. Víc jak 2 W to ale nedá a frekvence asi bude mírně "plavat" protože filtr PLL je navržen na širokou FM.
mates, 2. července 2011, 22:16, 188.191.54.xxx
3W vysílač - Reagovat

Ahoj, chtěl jsem se zeptat, jestli nevíte, proč mi v této (http://pira.cz/tx2.htm) konstrukci hřeje odpor R14 a to tak, že se z něj začne kouřit. Vyměnil jsem ho za výkonový 6W a ten se začíná taky po chvíli hřát. Tranzistory jsem zkoušel KFY46, 2T551, KF517, BFQ162 a KT904 (napětí 24V)
Díky za rady

<<  < Starší příspěvky :: Novější příspěvky >  >>

Upozornění: Tato diskuze byla uzavřena. Do diskuze již nelze vkládat nové příspěvky.

  

  

  

(C) 1999-2014 Pira.cz