Hlavní stránka Nabídka Schémata Software Diskuze Kontakt English
Archiv diskuzí od roku 2005

Pirátské trance radio na jeden týden

Zpět na seznam diskuzí


mara , 9. června 2006, 14:05, 62.209.210.7
vysilac - Reagovat

v tom miniaturnim provedeni to vypada opravdu zajimavě
TMK, 14. června 2006, 18:34, 213.226.229.105

Nato že jsi to dělal poprvé to bylo na 1* :)
Majlan, 2. září 2006, 19:52

to jest pravda, některá rádia bych ihned zakázal, samá komerce a písně pořád dokola.A tak už v roce 1996 jsem poslouchal německé satelitní radio Enjoy a říkal jsem si jak to udělat abych netahal kabely ven a mohl poslouchat. Malý FM vysílač by byl ideální.
rádio praha, 27. prosince 2006, 22:06
Máte smlouvy s OSA a Integram? - Reagovat

Pokud vysíláte hudbu cizích interpretů, musíte mít smlouvy s OSA (ochranný svaz autorů) nebo Integram. Vlastníte na vysílání licence? Kde se dá sehnat FM vysílač (nebo jak ho vyrobit) a kolik cca stojí? dík!

Anonym, 1. ledna 2007, 21:58
Re: Máte smlouvy s OSA a Integram? - Reagovat

Az mi reknete, jak v teto republice licenci ziskat, budu mezi prvnimi, kteri pro ni pujdou a rozjedou tady konecne nejake opravdove radio. Ja bohuzel nemam miliony na uplatky, ani politicke zasluhy.
Anonym, 7. ledna 2007, 22:17, 213.235.116.29
Hustýýý! - Reagovat

Tak tohle je fakt nářez taky bych tohle moh na chatě udělat, ještě sehnat součástky na zapojení a sestavit to (typuju tak 1000 kč) a notebook (tak 10k minimálně)... No a pak v záloze několikrát hodnotu notebooku za pokuty :-P
EAN-CODE, 19. března 2007, 19:40
Re: Re: Máte smlouvy s OSA a Integram? - Reagovat

TO anonym: veškeré informace najdeš na www.ctu.cz
Licence není tak drahá, ale je tam problém, že musíš mít kvalitní homologované zařízení a musíš být právnická osoba.
Honza, 20. března 2007, 09:51
Re: Re: Re: Máte smlouvy s OSA a Integram? - Reagovat

Ha ha ha, ty ses dobrej vtipalek!
Rastafar, 1. července 2007, 15:45, 212.96.172.5
Radia v CR - Reagovat

Musim s vama souhlasit, to co se deje v ceskem eteru je fakt hruza. Ted sem byl na tyden hlidat postavenej tabor nez prijede prvni turnus a sly tam chtnout celkem 4 stanice. Nejlepsi rakousky FM4, bohuzel s nejslabsim signalem a na tom radiu co tam bylo se to nedalo poslouchat - sum, ztraty signalu (radio fakt sunt, mobil SE K700i to chytal mnohem lip, ale zas hraje moc potichu), no a pak frekvence1, impuls a vltava. F1 a impuls mi zacal list krkem asi po druhym dnu, pac "ceske hity ktere mame radi" fakt nemusim, zvlast kdyz jedou furt dokola. Takze ac vaznou hudbu moc neposloucham (spis reggae, raggajungle, tekk, psytrance, atd...), vyhrala to vltava. Bohuzel zbytek lidi co tam semnou byli si mysleli ze sem se zblaznil a stridave to furt preladovali na F1 a impuls. Nechapu jak muze takovyhle radia nekdo posluchat kazdej den. Sem dostatecne tolerantni na to, abych pochopil ze kazdymu se libi jina hudba, ale to ze tam hraje kazdej den to stejny v jinym poradi uz ne. Pripojit k radiu mp3 prehravac neslo (klasika, zadny vstup), takze sem se rozhodl, ze do svyho dedecka Chromexe (cd/mp3 player) musim dodelat nejakej malej vysilac (dosah 10m bohate postaci a asi klidne i mono). Kez by bylo rozumne mozny ziskat v tomhle kocourkove normalni licenci a provozovat regulerni radio, myslim ze aspon ve vetsich mestech (Brno, Praha) by radio s repertoarem ktery se mi libi rada poslouchala spousta lidi (a ti kterym by se moje vysilani nelibilo by si naladili neco jinyho...), jenze jinak nez piratsky to u nas nejde. Jinak autorsky poplatky sou kapitola sama pro sebe. Nechapu, jak se v civilizovane spolecnosti muzou uzakonit nesmysly jako vybirani autorskyho poplatku z harddisku, tiskaren, prazdnych CD/DVD, pametovych karet atd. Vzdyt treba tiskarny se v 99% pouzivaji na tisk veci jako faktury, obednavky, ucebni texty, fotky, atd. Nebo kdyz budu fotit digitalem, potrebuju pametovku za kterou zaplatim nekomu autorskej poplatek. V pocitaci ve kterym to stahnu je harddisk za kterej se taky musel zaplatit poplatek. Kdyz budu chtit fotky vytisknout, zaplatim autorskej polatek za tu tiskarnu. Nedej boze kdyz si chci fotky zazalohovat na CD/DVD, tak to platim zase a to jak za medium, tak za vypalovacku. Takze platim xkrat a co za to mam? NIC! Platim nekomu proto, ze si to dokazal dobre zaridit a prosadit v zakone! BRAVO! Platit za nic, tak to je vec kterou fakt nechapu. Teda pardon, lzu, chapu to az prilis dobre, vzdyt o penize de vzdycky az na prvnim miste, zeano :( :( :( Nedavno sme se na tohle tema bavili s kamosem a dosli sme k tomu, ze dneska je to udelany tak, ze PLATIT SE MUSI ZA JAKOUKOLIV ZABAVU. Je to do oci bijici skutecnost, kterou si ale spousta lidi vubec neuvedomuje, protoze se v posledni dobe masove rozsiruje tzv. ovci nemoc, kdy z lidi se stava stado ovci, ktere sporadane delaji to, co se do nich huci. A samozrejme za to plati. Pekne to je videt treba na free akcich (czechtekk a podobne). Proc se proti nim tak bojuje a je snaha je v usadit do podvedomi verejnosti jako spatne a nebezpecne? PROTOZE SE NA NICH LIDE BAVI A NEMUSI NIC PLATIT! Co kdyby se zjistilo ze bavit se da i bez nesmyslneho placeni? To prece nesmime dopustit! Nic du se poohlidnout po necem co voperuju do Chromexe, zatim se mi libi MAX2606, ale dost mozna tam dam klasickej oscilator ala stenice.
Vsem valecnikum preju hodne zdaru!
Honza, 3. října 2007, 11:02, 82.100.62.222

V mnohém máš pravdu, ale v jednom ne: nemůžeš si vysílat kde chceš. V tomto případě se neodvolávej na volnost mimo republiku. Např v Německu bys za to šel sedět. Eter neni bordel, vim co rikam, dělámdo toho přes 40 let. Zdar. Honza
Anonym, 3. října 2007, 13:25

No nemyslim si, ze by v Nemecku byla slabsi piratska scena nez u nas... Ale rozhodne si tam privatni provozovatele nedovoli nekolikanasobne prekracovat povoleny vysilaci vykon a rozhodne tam nevladne takova mira korupce jako u nas.
Anonym, 20. října 2007, 17:49

Ahoj, a neni jednoduzsi a hlavne kvalitnejsi vzit kabel a propojit notebook s beznym kazetakem? Ten 20 let stary telefunken (znam ho :-) nema RCA-CINCH vstupy? :-) Tak vzit jiny a je to, ne? Muze to jit treba 10m kabelem na nekolik takovych "hifi" kazetaku, jednoduzsi, nez s sebou tahat trubky na antenu :-)

Ale pokud bych si nekde v bastlirne mohl koupit tu krabicku za dobrou cenu treba s RDSkem a nejakou rozumnou antenku, tak bych to, mozna i zkusil, v aute mam relativne dobre audio a na zahrade vetsinou hraju pres radio :-)
soundinout@azet.sk, 16. prosince 2007, 12:59, 217.119.117.92
IO - Reagovat

MAX2606 - nestabilna frekvencia - odporucam oscilator s krystalom, rozladovany cez varikap, a neskor nasobena frekvencia na pozadovanu... (otazka 3-4 tranzistorov)

Anonym, 29. května 2008, 13:26, 78.108.96.1
Re: Máte smlouvy s OSA a Integram? - Reagovat

Co třeba kouknout se sem na web.. grrr... Návodů je tu snad dost
jaja, 5. února 2010, 19:49, 78.136.174.177

Jo to je presny denen dokola porad ty samy odrhovacky!!! Posloucham uz jenom radia z netu... Preju zdar vsem piratum myslim ze kdyz antenu schovate nebo zakamuflujete tak aby nebyla videt, kor v nejake huste zastavbe, tak to jen tak nenajdou. Je to jen pripad z praxe co vim - ale nesmi to nic rusit! Pak mate pred sebou prevdopodobne dlouhou budoucnost...
Anonym, 6. února 2010, 09:23

Přesně tak. Chce to jednak anténu dobře zamaskovat a jednak zálohovat vysílací studio pomocí UPS. Protože když už si ti komoušema najatí poskoci nevědí rady, tak chodí vyhazovat jističe. Takhle jim znemožníte cokoliv najít a zdokumentovat, a navíc vzbudí dost pozornosti na to, aby se vše dalo v klidu vypnout a uklidit. Teda je jasný, že nebudu do vysílání říkat svoje telefonní číslo nebo hrát stream z netu, který jde identifikovat a pak vytáhnout z logu provozovatele připojení. Hlavně nerušit, ale jinak se s tím nemazlete, oni kór nejsou žádný beránci. Vy nic špatného neděláte.
PAJA, 30. září 2010, 20:31, 82.150.166.xxx
Anonym - Reagovat

A MYSLIS ZE JIM MOC VADI A BUDOU HLEDAT I VYSILANI Z BELKINA KTERE POKREJE CAST PANELAKU? DIK
Joe, 7. listopadu 2011, 17:23, 81.0.248.xxx
Re: Anonym - Reagovat

Pokud je to "osobní zařízení krátkého dosahu" a má na to Prohlášení o shodě (CE), tak ne.
Leoš 15.září 2013, 15. září 2013, 03:36, 37.188.239.xxx
Re: Radia v CR - Reagovat

Já se ti nedivím že, ti leze krkem české komerční rozhlasové stanice, já sám poslouchám dvojku českého rozhlasu. máš naprostou pravdu že,komerční rádia nejsou schopné poskytnout posluchači něco nového tím mám na mysli jiný repertoár než ten který je dosud.Je spousta dobrých hitů které stojí za pozornost ale bohužel se nehrají. poz. já osobně nazývám české komerční stanice za obehranou gramofonovou desku.Mám za to že, sami čeští interpreti by měli být hrdí za to, že někdo vytáhne absolutně zapomenutý dobrý hit a té veřejnosti to nabídne k připomenutím i za cenu pirátského vysíláním.Já osobně když vytáhnu ten zapomenutý šlágr tak kolikrát slyším od lidí že ten hit už neslyšely i několik desítek let. Dále musím souhlasit i tím že, české komerční stanice jsou příliš pře komercionalizované samí mi klamnými reklamy. To je vše co jsem chtěl vyjádřit k danému tématu. pirátům přeji hodně zdaru a děláte to dobře

<<  < Starší příspěvky :: Novější příspěvky >  >>

Upozornění: Tato diskuze byla uzavřena. Do diskuze již nelze vkládat nové příspěvky.

  

  

  

(C) 1999-2014 Pira.cz