Hlavní stránka Nabídka Schémata Software Diskuze Kontakt English
Archiv diskuzí od roku 2005

Stabilita kmitočtu

Zpět na seznam diskuzí


chaos, 6. října 2006, 06:57
problém se stabilitou kmitočtu - Reagovat

prosím vás mám jeden problém mám oscilátor ve vysílači s bf 199 lazený varikapem je napájený stabil.napětím 12 ale přesto se mi co chvili kmitočet posune i o celý 1 a více Mhz bez toho aniž bych s tím nějak manipuloval
Cilek, 6. října 2006, 09:16
Stabilita kmitočtu - Reagovat

Jednoznačně doporučuji PLL! Stavba je dnes jednoduchá (PIC, Atmel na těchto stránkách)a problém to jednou provždy vyřeší.
Honza, 6. října 2006, 09:17

Precti si diskuzi Nove schema VCO a predelej ten oscilator podle popisu. Najdes tam i schema. Vysledek ale nezarucuji, ovsem PLL se da pouzit vzdycky.
mara, 6. října 2006, 17:08, 62.209.210.7
Re: problém se stabilitou kmitočtu - Reagovat

nebo pokud neni pll tak muzes docesne pouzit 10k potenciometr a pripojit to na vystup pll u vf casti
Honza, 6. října 2006, 17:15
Re: Re: problém se stabilitou kmitočtu - Reagovat

No jestli tam nemel pripojene zadne ladici napeti, tak bych se nedivil tomu, ze to tak lita :)
Jirka , 6. října 2006, 21:36, 194.212.134.85
Re: Re: Re: problém se stabilitou kmitočtu - Reagovat

ja mam 35w a ladení zatím napětím a posun je u mne tak 0,5mhz za hodinu ale pak to doladím a pak je odskok za hodku jen 0,1Mhz ale ten uz zůstává
chaos, 7. října 2006, 10:47
Re: Re: problém se stabilitou kmitočtu - Reagovat

díky skusím to upravit podle toho schematka jestli to pujde i bez toho PLL protože ještě s CMOS to ještě neumím,skusím vyměnit i varikap
chaos, 9. října 2006, 06:29
Re: Re: Re: problém se stabilitou kmitočtu - Reagovat

už jsem to vykutil a mysím že je to lepší, stabilnější a není tak ostré ladění je jemnější ,že se da přesněji vyladit kmitočet.I když je to zvláštní že nějaký levný univerzální tranzistor ceny kolem 1-2 KČ vydává lepší vysledky než drahší tranzistor 6,50 KČ (ktery jsem už měnil potřetí hihi :) BF199 na ktery se muselo opatrně.Podobný oscilator mám už dlouhou dobu ve vysilku pro KV ale s krystalem.
chaos, 9. října 2006, 07:18
Re: Re: Re:problém se stabilitou kmitočtu - Reagovat

ale když točím reg.hlasitosti tak se fr.přeladuje i tak
Honza, 9. října 2006, 15:18
Re: Re: Re: Re:problém se stabilitou kmitočtu - Reagovat

Pokud jsi zapojil spravne kondenzator C3, nemuze se ti s nastavenim hlasitosti menit i kmitocet. Pri pochybnostech tam dej jiny kondik, nejlip asi foliovy.
chaos, 11. října 2006, 06:16
Re: Re: Re: Re: Re:problém se stabilitou kmitočtu - Reagovat

vyměnil jsem ten elektrolyt a ten 100p co je spojen s uzeměním za foliový a už je to v poho
PabloX, 10. ledna 2007, 11:37, 213.81.186.21

Chaos>
nemohol by si mi poslat na mail schemu toho KV vysielaca riadeneho krystalom, uz dlho daco take zhanam. Moj mail je bystricanp@gmail.com Vdaka.
JA, 4. března 2007, 23:39
stabilny osc ako ma byt - Reagovat

naozaj ide spravit stabilny oscilator i bez pll. Je nim oscilator s BF900. ak sa spravi to kovovej krabicky, do stredu cievky sa vlozi molitan a zaleje sa VF voskom ma rozladenie po 10 hodinach maximalne 20kHz. Myslim ze nema zmysel robit iny oscilator. samozrejme ladiaci kondenzator je nahradeny pevnym a cievkov sa doladi aby pozadovana frq bola pri cca 5-6V na ladiacom napati. staci dat do google BF900 oscilator a najde sa to. A ma este jednu obrovsku vyhodu - zoskratovanim jeho vystupu sa vobec nemeni jeho frekvencia. Vrele odporucam

<<  < Starší příspěvky :: Novější příspěvky >  >>

Upozornění: Tato diskuze byla uzavřena. Do diskuze již nelze vkládat nové příspěvky.

  

  

  

(C) 1999-2014 Pira.cz